Maja 20 2024 03:19:08
Rezerwowy banerzdjęcie
Miejscowość a zarazem Gmina Spytkowice jest położona w kotlinie na północno-zachodnich stokach Beskidu Wysokiego.
zdjęcie
Przełęcz Bory zwana często Spytkowicką 711 m n.p.m. i wzniesienia od strony południowo-zachodniej stanowią część głównego wododziału europejskiego oddzielającego zlewisko Bałtyku od zlewiska Morza Czarnego. Okoliczne wzniesienia 800-960 m n.p.m. to wspaniałe punkty widokowe z racji rozległych panoram Tatr, Gorców, Pienin, Beskidu Wyspowego, Pasma Polic i Babiej Góry.
zdjęcie
Przez Spytkowice przebiega droga krajowa nr 7 do granicy państwa w Chyżnem (do granicy 30 km). Ciekawostką jest fakt, iż ze Spytkowic bliżej jest do Budapesztu, Bratysławy czy Wiednia niż do Warszawy.
zdjęcie
Zabytki architektoniczne i przyrodnicze to między innymi zespół kościelny, liczne figurki przydrożne z XIX wieku oraz stare lipy wokół kościoła.
zdjęcie
W Spytkowicach funkcjonują 4 restauracje, kilkanaście sklepów, zakładów usługowych oraz wiele kwater agroturystycznych gdzie można wygodnie i komfortowo wypocząć po całodziennych wędrówkach latem czy narciarskich zjazdach zimą.
zdjęcie
Czyste powietrze, dogodna komunikacja, gościnność i serdeczność mieszkańców w połączeniu z niezapomnianym smakiem regionalnej kuchni sprawią, że skorzystanie z oferty wypoczynku jaką oferują kwatery zrzeszone w naszym Stowarzyszeniu będzie doskonałym wyborem i dostarczy Państwu niezapomnianych urlopowych wrażeń zarówno wiosną, latem, jesienią jak i zimą.

Więcej informacji ze Spytkowice, zapraszamy na stronę:
http://www.spytkowice.pl
TOP